Симфонія № 2 in D, Op. 73 був створений Йоганнесом Брамсом у 1877 році під час візиту до австрійських Альп, і прем’єра відбулася того ж року. Його виношування було коротким у порівнянні з п'ятнадцятьма роками, які Брамсу знадобилося, щоб завершити свою першу симфонію. Симфонія написана для 2 флейт, 2 гобоїв, 2 кларнетів, 2 фаготів, 4 валторн, 2 труб, 3 тромбонів, туби, литавр і струнних. Явну життєрадісність симфонії порівнюють з пасторальним настроєм шостої симфонії Бетховена. Типова вистава триває від 40 до 50 хвилин.