Papillons (метелики), Op. 2 — це сюїта фортепіанних п’єс, написана Шуманом у 1831 році. Сюїта, призначена для репрезентації балу-маскараду, починається з дуже короткого вступу, за яким слідують різноманітні танцювальні рухи. Шуман використав праграматичні елементи, процитувавши перший матеріал у фіналі, де також використано тему традиційного Дідового танцю, який завжди грали наприкінці святкувань. Повторювані ноти в кінці твору можуть натякати на те, що годинник б’є в кінець кулі. Шуман цитував теми з Papillons у своїй пізнішій роботі, Carnaval, Op. 9, але жоден із них не фігурує в розділі цієї праці під назвою «Папільйони». Основна тема вальсу з першої частини Papillons була процитована в розділі «Florestan» з чітким визнанням, написаним у партитурі, і знову в заключному розділі «Marche des Davidsbündler contre les Philistins», але без визнання. Танець дідуся також з’являється в останньому розділі з написом «Thème du XVIIème siècle».